Gjithçka që ju nevojitet për ndërtimin e dyqanit tuaj online

13/11/2020
by Adi kica
Dyqan Online

Një platformë gjithëpërfshirëse me karakteristika të shumta

Ju emëroni një tipar për ndërtimin e një dyqani per shitje - ne e kemi atë. Sidoqoftë, SuperDyqani është shumë më tepër sesa një dyqan online. Ne ju ofrojmë mjete të ndryshme për të modernizuar biznesin tuaj të tregtisë elektronike në mënyrë që të përqendroheni në shitjet tuaja më të mira.


Top sekretet për një lëkurë te bukur dhe të fresket

10/07/2020
by
Dyqan Online

Këto janë disa sekrete që gjithkush mund ti bëjë , sepse nuk janë të kushtueshme apo kërkojne shume kohë.

1  Lani fytyrën tuaj dy herë në ditë
është e rëndësishme për heqjen e papastërtisë, vajit dhe mbeturinave të tjera të padëshiruara. Gjatë gjithë ditës lëkura në fytyrën tuaj është vazhdimisht e mbuluar me baktere, viruse, papastërti dhe qeliza të vjetra (të vdekura) të lëkurës.
Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të lani fytyrën tuaj dy herë në ditë.


2 Pini shumë ujë
Uji ndihmon për të ruajtur ekuilibrin e lëngjeve të trupit, kjo përfshin tretjen, thithjen, qarkullimin, krijimin e pështymës, transportimin e lëndëve ushqyese dhe mirëmbajtjen e temperaturës së trupit.
Pirja e ujit gjithashtu ndihmon për të humbur peshë, kështuqë qëndroni të hidratuar!


3  Caji jeshil
Caji jeshil përmban antioksidantë dhe vitamina që ndihmojnë në parandalimin e dëmtimit të qelizave dhe siguron përfitime të tjera.
Caji jeshil është i mahnitshëm për trupin tuaj dhe nëse e pini atë dy herë në ditë për gjashtë muaj caji jeshil mund të riparojë dëmin e shkaktuar nga dielli në lëkurën tuaj.


4  Karrota
Karroatat janë ushqime të shkëlqyera dhe janë të pasura me Vitaminë A, karrota ndihmon në rikthimin dhe rigjenerimin e kolagjenit të dëmtuar.
Ata janë të shijshme dhe të shëndetshme!


5  Kremi kundër diellit
Kremi kundër diellit mbron lëkurën tuaj nga rrezet UV, gjithashtu ndihmon në parandalimin e njollosjes dhe pikave të errëta nga dëmtimi i diellit, duke ju ndihmuar të mbani një ton më të butë dhe më të barabartë të lëkurës.
Përdorni krem dielli çdo ditë për te mbrojtur lëkurën tuaj !


6  Gjumi
Flini për shërimin dhe riparimin e zemrës dhe enëve të gjakut.
Ju duhet të flini të paktën 8 orë, gjumi ndihmon të zvogëloni qarqet e errëta.


7  Ushqehuni shëndetshëm
Hani shumë fruta të stines, perime jeshile dhe peshk yndyror siç është salmoni. Shmangni ose zvogëloni konsumimin e ushqimeve të yndyrshme ose me sheqer.
Çfare ju hani eshte shumë e rëndësishme për shëndetin tuaj!


8  Domatja
Hani domate të gatuara, ato janë plot me antioksidant të fuqishëm, gjithashtu shijojnë ne cdo gjelle dhe e bejne ate të shijshme .Domatet jane vërtet të mira në përgjithësi.


9  Aktiviteti fizik
Aktiviteti fizik është i dobishëm për trupin tuaj, si dhe lëkurën tuaj. Aktiviteti fizik gjithashtu do te ju bëjë të ndjeheni mirë, të përmirësoni cilësinë e gjumit tuaj dhe të zvogëloni nivelin e stresit.


10  Produkte
Zgjidhni produktet tuaja me kujdes, nuk është e nevojshme të përdorni shumë produkte në lëkuren tuaj, e rëndesishme është të perdorni produkte cilesore.
Ngjyrat që vishni ndikojnë në të përditshmen tuaj

08/07/2020
by

Kjo është vërtetuar shkencërisht dhe psikologjikisht që lloji i ngjyrave që vishni ndikon në gjendjen shpirtërore.
Vishni këto ngjyra nëse dëshironi të ndjeheni në një mënyrë të caktuar!

E Kuqja

Vishni të kuqe nëse dëshironi vëmendje. Kur jeni gati të bëni diçka pasionante, si të shkoni në një takim, në një darke ose gati të bëni një fjalim për tu mbajtur mend, vishni të kuqe sepse ju jep energji.

e%20kuqja.jpg?1594251555383

Portokallia

Vishni portokalli nëse doni të ndjeheni me të ri. Portokallia rrit vitalitetin dhe energjinë por nuk është aq e fuqishme sa e kuqja. Nëse doni të ndjeheni entuziast dhe ri, vishni portokalli.

orange-accessories-for-womens.jpg?159425

E Verdha

Vishni të verdhë nëse doni të ndjeheni të lumtur dhe spontan. Unë do të ju rekomandoja të vishni të verdhë nëse do të uleni me një grup të madh miqsh. 
Veshja e verdhë do ti bëjë njerëzit te ju afrohen. nëse dëshironi të bëni miq, vishni të verdhë.

20150403-20150330-shutterstock_245483428

Jeshile

Vishni jeshile për tu ndjerë të freskët  dhe shëndetshëm. jeshilja simbolizon fillimet e reja, pasurinë dhe rritjen. vishni te jeshile nëse doni të frymëzoni njerëz të tjerë 
ose kur punoni dhe beni sport.Jeshilja është e lidhur edhe me sigurinë dhe relaksimin.

GREEN1.jpg?1594252104520

Bluja

Vishni blu për tu ndjerë të relaksuar dhe të sigurtë. bluja është një ngjyrë shumë e besueshme dhe sa herë që dëshironi të keni një ditë per veten, 
apo doni qetësi shpirtërore apo keni nevojë të qetësoni ankthet tuaja rreth diçkaje, vishni blu.

bluja-ngjyr.PNG?1594253378961

Rozë

Vishni ngjyrën roze për tu ndjerë lozonjar dhe dinamik . si e verdha dhe ngjyra rozë ju ben më të afrueshëm me njerëzit, por në një mënyrë më terheqese dhe romantike.

ahr535jo3cnepwq2u5da.jpg?1594252905507

Vjollcë

Vishni ngjyre vjollcë për tu ndjere kreativ. vjollca është një ngjyrë misterioze, kështu që me këtë vijnë ide dhe frymëzime unike që presin të ndjehen nga ju! 
Vjollca është gjithashtu e lidhur me mbretërinë, kështu që vishni vjollcë nëse dëshironi të ndjeheni gjithashtu luksoz dhe te madherishëm.

vjollce-ngjyr.PNG?1594253270630

Kafe

ëishni kafe për tu ndjerë më të qëndrueshëm. kafja është ngjyra e tokës,  kafja gjithashtu na bën të dukemi më inteligjent dhe më orator

kafe-ngjyr.PNG?1594253296949

E Zeza

Vishni të zezë për tu ndjerë të fuqishëm. pushteti përfshin të ndjeheni elegant pa aprovimin e njerëzve, fuqia do të thotë të qëndrosh i vërtetë dhe te kesh klas. 
E zeza do të thotë që ju jeni të gjithë në lidhje me biznesin dhe punë serioze.

ezeza-ngjyr.PNG?1594253434947

E Bardhë

Vishni të bardhë nëse keni nevojë për të pastruar mendjen tuaj. veçanërisht nëse jeni të shpërqendruar dhe keni nevojë të hiqni stresin, 
të ktheheni në themelet dhe vështrimin minimal mund te ju bëjë të ndjeheni të pastër dhe të rifreskuar.

1466106072-hbz-all-white-outfits-00-inde

Grija

Vishni gri për tu ndjerë më të vjetër. grija është një ngjyrë shumë e pjekur, e rezervuar dhe me përgjegjësi, kjo është arsyeja pse është një ngjyrë e zakonshme në punë. 
megjithatë  grija  nuk është aq e afrueshme, dhe nuk rrit gjendjen shpirtërore,
 Grija ju bën  të ndiheni te rregullt dhe profesional.

grija.PNG?1594253324524Produktet tona ne kategorine Fashion


Dyqan blejre online fashion

Si te mundesh merzine e anullimit te pushimeve ne 2020

08/07/2020
by

Vera e këtij viti nuk është e lezetshme për të gjithë, shumë pushime janë anulluar, falë koronavirusit ! 

Ky artikull përmban disa aktivitete interesante për të bërë në qytetin tuaj të vogël ose kudo që jeni.


1 Vishu sikur te ishe ne pushime

Çdo dite nxirr nga garderoba  veshjet tua me te bukura verore dhe bej nje shetitje ne qytet 

"me nje rrejt te ngushte shoqerie "

stylefashion.org_-e1491218673254.jpg?159


2 Vizito biblioteken ose merr nje liber dhe lexoje ne shtepi apo gjate kafes

lexokafe.jpg?1594231317908

3 Ride your Bike :)

nese nuk keni një huazojeni atë, dilni xhiro me të, sidomos në kohën e perëndimit të diellit është kaq frymëzuese.

ridebike.JPG?1594231413329


4 Shkruaj

te shkruash eshte dicka e bukur, nje poezi , nje mendim dhe gjithcka tjeter  te vjen ne mendje /

mund te shkruani dhe artikuj te cilet mund te na i dergoni dhe ne do ti publikojme ato.

shkruaj.JPG?1594231731112


5.Kujdesu per kopeshtin apo lulet

Kur kujdesesh per rritjen e nje bimë dhe i sheh teksa ato po rriten dhe se jeta e tyre varet nga ju është  frymëzuese.

kopeshti.JPG?1594232036178

6 Bej Foto

Sa herë që bëni diçka argëtuese, beni nje foto ose kerkojini dikujt te ju beje nje fotografi  duke kapur atë moment të bukur.

takefotoa.JPG?1594232578097

7 Gatuaj me nje person qe e ke perzemer

 Te gatuash ne kuzhine dhe te argetohesh, te qeshesh dhe ndonjehere dhe te besh thashetheme :) me besoni eshte gjeja me e bukur qe mund te beni dhe rezultati eshte ushqimi me i shijshem qe keni bere ndonjehere.
per mua kjo eshte gjeja me e bukur dhe e lash per ne fund,sepse mund te organizohet me mamin, me motren , me gjyshen ,me vellain apo dike qe  ke perzemer. 

family-baking.jpg?1594233148843


Disa nga te preferuarat e mija ne kuzhine jane

Blender dore   Berese petullash   Mixer dore  Shtrydhese Frutash